יום שלישי, 10 בפברואר 2015

מחר, עם אור ראשון   מורה מהצפון, מספרת: "התחלתי להרגיש לא טוב, כאבי ראש, לחצים... נערכו במקום בדיקות לגילוי רמות קרינה חריגות... בחדר שבו לימדתי 10 שנים, התגלתה רמת קרינה מאוד מאוד גבוהה.. עד כדי כך, שנאמר לי לעזוב את החדר בו ביום...". ממשרד החינוך נמסר, ש"הוקמה ועדה מקצועית...". עד כאן אני משכתב לכם משידור חדשות בערוץ 2 , היום בערב. (למי שרוצה לצפות: http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1...).
  (בכתבה מובא גם סיפורה של נערה שחלתה בסרטן, (היא ושתי חברותיה),  ועברה כימותרפיה והקרנות. לחברת ילדות שגדלה יחד אתה – זה כבר לא עזר. גם מנהלת בית הספר נפטרה מסרטן).
   אנחנו יודעים שיש קרינה (בתדר נמוך) במקומות שונים בבתי הספר (וגם בבתים שלנו !).
   הרשויות המקומיות אחראיות לבטיחות בבתי הספר. המשרד להגנת הסביבה אמור לבדוק באמצעות מודדים, ומשרד האוצר אמור לממן...
   לשמחתי, אני יכול להרגיע אתכם, שאם בקרינה בתדר גבוה (ראוטרים, טאבלטים, ואנטנות סלולריות), רוב המודדים לא ימדדו כמו שצריך, כיוון שבין היתר, הם משתמשים במכשירים שאינם מספיק רגישים ואינם מספיק מהירים, ובנוסף לכך, עורכים ממוצעים בין הרמות הגבוהות לנמוכות, (במקום לצרף את כל התדרים והאותות יחד !), ובנוסף לכך טוענים תמיד שהקרינה נמוכה מהרמה המותרת בתקן (שהוא עומד על 1000 מיליוואט למ"ר, לעומת צרפת למשל, ששם מותר 1 מיליוואט למ"ר), הרי שבדיקת הקרינה בתדר נמוך -  פשוטה למדידה, והתוצאות די מדויקות. הרמה המותרת המוסכמת לשהייה ממושכת היא 2 מיליגאוס ע"פ המשרד להגנת הסביבה, ו- 4 מיליגאוס ע" משרד הבריאות.
   אז מה הבעיה?  הבעיה היא שעד שיביאו מודד... אחרי שיימצא מימון... ויקבעו הליכים...לפי הועדה הבין משרדית ...( במידה ולא יסתירו מכם את תוצאות המדידה),  עלול להיות מאוחר מדי. ילד שנחשף לקרינה ממושכת של 2 מילי-גאוס – מכפיל את הסיכון שלו לחלות בלוקמיה. (וזה רק אחד מרשימה מבעיתה של מחלות ותסמינים). אל תסכימו שילדכם ישהה שעה אחת במקום כזה. אבל  איך תדעו אם יש או אין קרינה?
   והתשובה היא: מחר, עם אור ראשון תיכנסו לאינטרנט, תעשו השוואת מחירים, ותקנו מד  קרינה. תוך 7 שניות תדעו במדויק כמה קרינה יש במקום שילדכם יושב. נמכרים היום מדי קרינה רגישים, מהירים, ופשוטים לתפעול. מביא לכם קישור לאתר  כזה, http://www.4ehsbyehs.co.il/emf-meters, ויש גם אחרים.
   כהערת אגב, אני מצרף הערכה: אחרי שתרכשו מד קרינה, סביר להניח שתבחינו בכך, שכל סביבתכם הקרובה מוצפת בקרינה מסוכנת. ברור שתבצעו שינויים מבורכים, שיביאו לכם תועלת בריאותית עצומה.
   כאמור, מחר עם אור ראשון !
                                                                                                         בהצלחה,  ולילה טוב.
                                                                                                                                מני.


   

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה