יום שישי, 20 בפברואר 2015

חוזר בתשובה, ויוצא לשאלה


   אמא אחת, התענינה לדעת, אם בית ספר מסויים חשוף לקרינה, כדי לדעת אם לרשום את הילדה שלה לשנת הלימודים הבאה.
   אנחנו יודעים, שאפשר ויש דרכים ושיטות למגן נגד קרינה. זה תלוי כמובן (קודם כל) ברצונם של ההורים וההנהלה. לא כל הילדים שלומדים בבית ספר החשוף לקרינה נפגעים. רק מי שמתקיים לגביו קו-ראיה ישיר בינו ובין האנטנות, ניזוק. בין אם זה בחצר, או בודאי  בישיבה ממושכת מול חלון שכזה. קירות – מורידים את רוב הקרינה. זכוכית – ממש מעט. כך, שלא כל בית הספר נפגע.
   אנו מכירים (תוכלו למצוא באינטרנט) את המקרה הקשה שאירע בבי"ס נגבה בראשון לציון, שם הציבה הוט-מובייל אנטנות במרחק של 200 מטר מהכיתות. הקרינה שנמדדה שם הייתה 55 מיליוואט למ"ר. ילדים רבים חלו והרגישו כאבי ראש, כאבי בטן, סחרחורות, הרגשת נימול בגפיים, ועוד. אנחנו יודעים שנזק ביולוגי מתרחש גם ברמות מאוד נמוכות. למשל, קרינה של פחות ממליונית של 1 מיליוואט למ"ר – כבר משבשת את גלי המוח, אבל אנחנו לא מרגישים את זה, ולכן אנו מתעלמים. כדי שכל כך הרבה ילדים יחלו וירגישו סימפטומים אלו – רמת הקרינה צריכה להיות ממש אדירה.
 ואם את בכל זאת מוטרדת מאוד (ובצדק),  בואי ואשאל אותך: האם את מחזיקה טלפון אלחוטי בית ? האם את מחזיקה ראוטר אלחוטי בבית ? האם לילד שלך יש טלפון סלולרי המחובר לאינטרנט ? אם כן, אז אני אעזור לך למפות את מדד הסיכונים  ברשימה שלהלן. אני יודע כמובן, שזו הערכה כללית בלבד. קרינה תלויה בהמון משתנים. למשל – מרחק מאנטנות, מקום המגורים, סוג החלל בו נמצאים, איזה חברת תקשורת בחרת. סוג המכשיר, האם הסלולרי משדר ב-GSM   (שמקרין יותר. בדרך כלל תמצאי את זה במכשירים ישנים, ובמכשירים שאינם של היבואנים המוכרים), או ב- UMTS ,ועוד ועוד. זה נושא מורכב מאוד, וצריך לבדוק כל פרט לגופו (!), אני גם אעדכן ואשנה, ככל שיידרש.  
   אני מדגיש ומבהיר, שזוהי רק הערכה כללית, ולשם כך,  ארשום לך את  "המדריך  הכללי לשוק"ר (שומרי קרינה)":
רמות קרינה כלליות משוערות מהגורמים הבאים:
1.    שיחה בטלפון סלולרי :1-50 מיליוואט למ"ר.
2.    סלולריים ישנים או מבוססי GSM : 50-540 מיליוואט למ"ר.
3.    טלפון אלחוטי:  1-50  מיליואט למ"ר כל הזמן.
4.    טלפון אלחוטי בזמן שיחה: 20-300 לערך, בזמן שיחה.
5.    טלפונים אלחוטיים מתקדמים, בזמן שיחה: 200-540 מיליוואט למ"ר
6.    ראוטר אלחוטי, ממרחק של 1 מטר: 0.7-3 מיליוואט למ"ר.
7.    טאבלט של ילד: 1-3 מיליוואט למ"ר, (חוץ מהקרינה בתדר נמוך).  אני אבדוק יותר בעתיד, ואעדכן אם צריך.
8.   תנור מיקרוגל ביתי, ממרחק של 1 מטר: 40-5 מיליוואט למ"ר
9.    טלפון סלולרי שמחובר לאינטרנט:  20-540 מיליוואט למ"ר.
בעתיד, אראה סרטון קצרצר שצילמתי אתמול  על טלפון אלחוטי תמים, שמצאתי מונח על שולחן בעבודה שלי. הוא היה מחובר לאינטרנט. תוכלי לראות בעצמך את רמת הקרינה (340 מל"ל).
   לאור האמור, את מבינה, שהסיכון העיקרי נשקף מתוך חלל המגורים, ופנים מקום הלימודים. כדאי כמובן לדעת, שכל ילד שמסתובב עם סלולרי מחובר לאינטרנט, מקרין את כל הסובבים אותו – כל הזמן !  אני יודע על ילדים שמקבלים מעל 100 הודעות וואטס-אפ ביום, משמע, שהם מחוברים לאינטרנט כל הזמן. אני יודע גם, שרוב המורות מנהלות את התקשורת ביניהן, באמצעות הוואטס-אפ, וזה אומר שהן מקרינות את התלמידים שסמוכים להן כל הזמן !
   אני גם מזכיר לך, שלאחרונה, משרד החינוך מנסה לכפות על בתי ספר, להכניס טאבלטים וראוטרים אלחוטיים לכיתות, במסגרת תכנית התקשוב. אני לא יודע אם התקשוב נחוץ, אבל אני יודע שאם כבר מכניסים תקשוב – צריך לעשות זאת באמצעות מחשבים ניידים המחוברים לרשת קווית, ולא אלחוטית. כיתה שיש בה 2 ראוטרים אלחוטיים, ו- 30-40 טבלטים (בנוסף לטלפונים הסלולריים שיש להם בתיקים), הופכת ל- מיני מיקרוגל. לעולם לעולם, אל תסכימי שילדה שלך תשהה בכיתה כזאת.
   לאחרונה התקיים בנדון, דיון נוסף בבג"ץ נגד משרד החינוך, ובקרוב תהיינה החלטות. לנו ההורים – אסור להסכים לזה בשום פנים, מפני שאין לנו ילדים מיותרים לניסויים מסוכנים.לפני חודש התקיימה הפגנה בכיכר מלכי ישראל, נגד הכנסת ווי פיי לכיתות. שולח לך קישור. הקשיבי היטב לעמיר בורנשטיין, שהוא מומחה בנדון.לסיכום, צריך להתמודד עם הסיכונים שמבחוץ, ויותר מכך, עם הסיכונים שבפנים. אני משוכנע, שהרוב המכריע של מי שקורא מלים אלו כעת, לא יעשה שינוי בחייו, היות והלחץ החברתי גדול מאוד ("לכולם יש" !). אחרי שמישהו יחלה - מיד יערך שינוי, אבל אז כבר יהיה מאוחר. נזקי הקרינה - הרי הם כקיר נטוי ההולך ונופל עלינו. מי שמשלה את עצמו שהפוליטיקאים יבינו את האסון הממשמש ובא, וימנעו אותו - מוזמן לקרוא את ספרו של נחמיה שטרסלר "שלא יעבדו עליכם". הסיבה שבכל זאת אני ממשיך לכתוב היא, שאם אני ישפיע על אדם אחד - כבר אני מרגיש כאילו דחפתי הצידה אדם שהיה עומד להידרס על ידי משאית, והצלתי את חייו. אם זה נשמע לך מוגזם, אני אצרף בקרוב קישור לכתבה על ילד שנפטר בקנדה, כתוצאה מקרינה. (הכתבה נעלמה לי במרחבי הפייסבוק). הזמר האהוב יובל בנאי (משינה), שקיבל התקף לב, אחרי יותר מ-30 שנות עישון, מספר: "המוות הוא יועץ ממש טוב לחיים". ואני שואל, למה שלא נשמע ליועצים יותר נחמדים ?  גם אצלי, התנחלה יועצת , וקוראים לה "רגישות לקרינה". אם אני נחשף לקרינה - מתחילים לי כאבי ראש, ולכן אני לא מתווכח אתה בכלל. היא גם עוזרת לי. אני "מרגיש" את הקרינה בראש. אם תהיי - את או ילדייך - חשופים לקרינה ממושכת, היועצת הזאת תופיע אצלכם, (ותישאר לתמיד). היא יכולה להיות די מזוויעה, והיא יכולה גם למרר את החיים לפעמים. למה לך לפגוש אותה ?


    ובחזרה לנושא הראשון - יש אפשרות לעשות חיבור אלחוטי בצורה ירוקה. להלן קישורים הקשורים לנדון:                                 לסיום, אביא לך סרטון על "סלולרי תמים", ותוכלי להבין איזה פצצת זמן זה.

                                                                                                                          שבת שלום. מני.
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה