יום ראשון, 22 במרץ 2015

קיר נטוי

קיר נטוי
  מוצאי שבת. שבע בערב. אנחנו ממהרים לשעה האחרונה של "בית פתוח" – אמנים במושבה, פרדס חנה כרכור. אנחנו נכנסים למתחם שבו מוצגות עבודות אמנות נפלאות... שלום שלום... -  אני מרגיש קרינה בראש, ונעצר. אני מסביר את זה לבעלת המקום. אנשים (נשים) מתעניינות. מסביר להם, שאני רגיש לקרינה. מציע להם שאמדוד את המכשירים הסלולריים שלהם.
      מכשירי הטלפון הסלולרי שלהן  מחוברים (כמובן) לאינטרנט. קרינה מסלולרי שמחובר לאינטרנט אינה קבועה, והיא מופיעה במתקפים (פולסים). אני מוצא שהקרינה ממכשיר אחד עומדת על 100 מיליוואט למ"ר, והשני על 166 מיליוואט למ"ר. טלפון שלישי - נוקיה לחצנים ישן, לא מחובר, אבל בזמן יציאת שיחה – מקרין  מעל ומעבר ל-1800 מיליוואט למ"ר, (שזה... במונחים של רגישים לקרינה.... משהו שיכול להרוג פיל). הנשים הנוכחות, די מתפלאות לגלות את העובדה שהמכשירים פולטים קרינה, ובמיוחד כזו גדולה. אני מכיר את התגובה הזאת. אם הנוכחות היו מגיבות  אחרת – אני הייתי מתפלא.
   רק להשכלה כללית, ב- 2012 יצא לאור עדכון לדו"ח, המכונה 'דו"ח ביואינישיאטיב'. (הביו-אינישיאטיב) הדו"ח מבוסס  על אלפי (!) מקורות מדעיים, ואורכו כאלף עמודים. 
   הדו"ח יוצא באזהרות חדשות על טכנולוגיות אלחוטיות ושדות אלקטרומגנטיים. הדו"ח נערך באוניברסיטת אלבני, רנסלאר, ניו יורק, והוכן על ידי קבוצת העבודה ביואינישיאטיב. הדו"ח טוען, שהעדות לסיכונים לבריאות משדות אלקטרומגנטים וטכנולוגיות אלחוטיות (קרינת רדיו) התגברה באופן משמעותי מאז שנת 2007. הדו"ח סוקר יותר מ- 1800 מחקרים חדשים. משתמשים בטלפונים סלולריים, הורים לעתיד, ילדים צעירים ונשים בהיריון, שנמצאים במיוחד בסיכון.
   "ישנה תבנית עקבית של עלייה בסיכון לגליומה (גידול ממאיר במוח) וגידול בעצב השמע עם השימוש בטלפונים אלחוטיים וניידים" אומר ד"ר לנרט הרדל, מאוניברסיטת אורברו בשבדיה. "עדות אפידמיולוגית מראה כי קרינת רדיו צריכה להיות מסווגת כמסרטן וודאי בבני אדם. תקני הבטיחות הקיימים של ה- FCC/IEEE ו- ICNIRP ורמות הסף לא מספיקים כדי להגן על בריאות הציבור".
    12 מחקרים חדשים קושרים קרינת טלפון סלולרי לנזק בזרע. אפילו טלפון סלולרי בכיס או על החגורה, יכול לגרום נזק לזרע של הדנ"א – להביא לפגיעה בצורת הזרע ולפגוע בפוריות בגברים. מחשבי לפטופ עם אינטרנט אלחוטי יכולים להזיק לדנ"א של הזרע. בהתבסס על עדות חזקה על רגישות ביולוגית באוטיזם, סביר ששדות אלקטרומגנטיים וקרינת רדיו יכולים להגביר סיכון לאוטיזם וסימפטומים של אוטיזם. "בזמן שאנו חוקרים בעוצמה את הקשרים בין הפרעות אוטיזם לטכנולוגיות אלחוטיות, עלינו להפחית למינימום את החשיפות האלחוטיות וחשיפות לשדות אלקטרומגנטיים של אנשים עם אוטיזם, וילדים בכל הגילאים, וכן של זוגות המתכננים להביא ילדים, ובמשך ההריון" אומרת ד"ר מרתה הרברט, M.D, Ph.D. מכשירים אלחוטיים כמו טלפונים ולפטופים שנמצאים בשימוש על ידי נשים בהריון יכולים לשנות את התפתחות המוח של העובר. זה נקשר להיפראקטיביות, בעיות למידה והתנהגות במחקרים בבני אדם ובבעלי חיים.
    לפי ד"ר דיוויד קרפנטר, רופא חוקר ועורך ביחד עם סינדי סייג' את דו"ח 2012: "יש עכשיו הרבה יותר עדות לסיכונים לבריאות שמשפיעים על מיליארדים של אנשים בכל העולם. הסטטוס קוו לא מתקבל, לאור העדות לנזק". המחקר מכסה שדות אלקטרומגנטים מקווי חשמל, כבלים חשמליים, מכשירים ידניים, ומטכנולוגיות אלחוטיות (טלפונים אלחוטיים, מגדלים סלולריים, מונים חכמים, וויי-פיי , לפטופים אלחוטיים, ראוטרים אלחוטיים, מוניטורים של תינוקות, ומכשירים אלקטרוניים אחרים). נושאי הבריאות כוללים נזק לדנ"א ולגנים, השפעות על הזיכרון, למידה, התנהגות, תשומת לב, הפרעות שינה, סרטן ומחלות נוירולוגיות כמו מחלת אלצהיימר. תקני בטיחות חדשים דרושים בדחיפות להגנה נגד שדות אלקטרומגנטיים וחשיפות אלחוטיות שכעת מופיעים בכל מקום בחיי היומיום.
   לפי  'דו"ח ביואינישיאטיב', מומלץ לאשר תקן חשיפה לקרינה (בתדר גבוה) של 1 מיליוואט למ"ר. מועצת אירופה הכירה גם  ברגישות לקרינה ובהשפעות הביולוגיות של הקרינה, וקראה למדינות אירופה לאשר תקני חשיפה נמוכים ברמה של 1  מיליוואט למ"ר. רבוע (אותה רמה שהובאה בדו"ח ביואנישיאטיב המקורי, משנת 2007).

   אנחנו מניחים, שחשיפה ממושכת לקרינה מעל לרמה של 0.04 מיליוואט למ"ר – דורשת התמגנות. אנחנו יודעים שכדאי לרגישים לקרינה לא להיות חשופים כלל לרמה זאת. אנחנו גם יודעים, שנזק ביולוגי מתחיל כבר ברמות מאוד נמוכות של קרינה.
   בסביבה החיצונית שלנו, קיימים מוקדי קרינה רבים ושונים, בעיקר אנטנות, ושידורי ווי פיי, אבל גם בתוך מרחבי המחיה שלנו קיימת קרינה ממקורות סמוכים, בעיקר 1. נתבים (ראוטרים) 2. טלפונים אלחוטיים, 3. מכשירי טלפון סלולריים.
   היום נדבר על השניים האחרונים.
   את הסרטון הבא, צילמתי בחג הפורים. הבאתי משלוח מנות לפנימיית בוגרים באזור השרון. נכנסתי לסלון, בירכתי את הנוכחים, שצפו בטלביזיה, ונחרדתי לגלות טלפון אלחוטי, שמקרין את כל יושבי הסלון. צילמתי את רמת הקרינה. לימים, דיברתי עם המדריכים, והם הסכימו להסתפק בטלפון קווי.
   כמה מלים על טלפונים אלחוטיים. כמעט כל הטלפונים האלה, מקרינים אותנו 24 שעות ביממה. אמנם, נתקלתי פעם אחת, בטלפון יונדאי...המיועד לכבדי שמיעה, שהקרין מעט יחסית. אבל בזמן שיחה – הייתה לו  (כרגיל) קרינה גבוהה. קיים גם טלפון של סימנס מדגם a400, בטכנולוגיה של "דקט", שלא מקרין בזמן שאינו משדר, ויש אפשרות להנמיך את הקרינה שלו. רכשתי אותו בעבר מבזק. נכון, שמכשיר זה  לא הקרין במצב מנוחה, אבל בזמן שידור עלה מעל ל- 1700....כל פעם ששמעתי צלצול שלו – הייתי מנתר ובורח. היו שאמרו לי "פשוט לא הצלחת להעביר אותו למצב של קרינה מופחתת", אבל הוא כל כך הקרין, שלא יכולתי לתכנת אותו בכלל. לא יכולתי לעמוד לידו. (אולי אתם תצליחו). החזרתי אותו לבזק. אגב, בהגדרות של טכנולוגיית דקט" נאמר כך: טווח שידור ועוצמות שידור גבוהות פי חמישה ויותר מטלפוני 2.4 ג'יגהרץ האלחוטיים שיש היום בשוק, שלוחות אלחוטיות, ויכולת לחבר תחנות ממסר ולהגדיל את הטווח, וזה עובר גם קירות בטון, כך שניתן להשתמש בדקט גם בממ"ד הבית  .אם השידור שלו "עובר קירות בטון", בודאי שהוא חודר היטב לגולגולת שלנו.
   לסיכום, אני מעריך, שכדאי מאוד לא להחזיק טלפון אלחוטי בבית. להלן הסרטון:

   ועכשיו, נעבור לסכנה הגדולה מכולם (בעיני). טלפון סלולרי מחובר לאינטרנט.
   כשהייתי ילד, גדלתי בירושלים. מידי קיץ, היינו מטפסים על עצי השקד, אוכלים אין סוף שקדים, ומורידים חצי דלי למשפחה. אחת לכמה חורפים, היה השלג מכריע עץ אחד או שניים, הגזע היה נשבר, והעץ קורס. כשחלף השלג, היינו מתקרבים לראות את האסון, ותמיד היה מופיע אותו מחזה. גזע העץ השבור היה חלול. נמלים שחורות קטנות כירסמו את ליבת הגזע, עד שנחלש, והשלג הכריע אותו. אותו דבר קורה לנו. מבחוץ – הכל בסדר, או כמעט בסדר. יש פה ושם בעיות בריאותיות, אבל קיימת שיגרה. רוב הילדים והנוער מחזיקים מכשירי טלפון סלולרי מחובר אינטרנט. חלקם מקבל כמאה הודעות וואטסאפ ביום. הכל שגרתי, אבל  הגזע הולך ומתכרסם מבפנים.
   בזמן שהטלפון הסלולרי מחובר לאינטרנט, הקרינה לא קבועה, אבל הקפיצות מגיעות מאוד מאוד גבוה. קרינה בפרצים – מזיקה יותר מקרינה קבועה. קרינה זו מחריבה ממש את המערכות הפנימיות בגוף שלנו, ובמיוחד בגוף של ילדים ונוער. כל מערכת שנפגעת, גורמת לתגובת שרשרת של פגיעות במערכות אחרות, כמו בדומינו ראלי. אנחנו סובלים ממיחושים וסימפטומים שונים, אבל אנחנו לא מקשרים את זה בכלל לקרינה. כאבי ראש, עייפות, זעם, הפרעות קשב וריכוז, ועוד ועוד ועוד. גם כשיבואו עלינו (ויבואו !) מחלות קשות, לא נקשר זאת כלל לקרינה.
   ילדים רגישים בערך פי 40 ממבוגרים. הגולגולת שלהם יותר דקה, מכילה יותר מים, קוטר הגולגולת הוא כחצי אורך גל השידור, והגלים מהדהדים בכל מקום שמתאפשר, בגולגולת, בארובות העיניים, בסינוסים, בחלל הפה, ועוד. ההידהוד - גורם לכך, שגם קרינה נמוכה תיצור נזק גדול. ואני עדיין לא מדבר על מכשירים סלולריים שמחוברים לאינטרנט בתוך בית, בתוך מכונית, ובתוך אוטובוס ורכבת, ששם הקרינה מרקיעה לשחקים.
  הקרינה פורצת לנו את מחסום דם-מוח, מציפה את המוח ברעלים, מציפה את הגוף ברדיקלים חופשיים, מחמצנת את שומני הדם, גורמת למחלות לב וכלי דם, ועצבים, ועוד ועוד ועוד.
   איך זה שאנחנו לא יודעים על זה כלום? ממש מוזר. התשובה היא "כסף". השורש של השורשים - קשור לכסף, ועל כך הרחבנו בעבר. מי שחושב ש"אם זה היה כל כך מזיק, בטח הממשלה הייתה עושה משהו" – טועה. הממשלה לא יודעת הרבה על קרינה. רוב הטיפול בנושא נתון בידי מספר מצומצם של בעלי תפקידים ש"יושבים על השיבר" של המידע, התקנים, והתקנות. ככל שיתרבו החולים והמתים, המצב ישתפר, אבל בואו - אנחנו -  ננסה להציל את עצמינו. ננסה להציל את הילדים. אם בעוד 15 שנים נגיד משפט בסגנון של: "שמע, אני לא הייתי פיזיקאי, ולא הייתי מדען, איך בכלל הייתי יכול להבין בקרינה"? – זה משפט שיכול לגונן עלינו ולתרץ את ההתנהגות שלנו, אבל מי שיטפל בחולים, ויישא בתוצאות המזוויעות – זה אנחנו !
   אפשר לומר שכל זה נשמע קצת קיצוני...  פרנואידי משהו... לא סביר... יתכן. יתכן שזה נכון יותר, ויתכן שזה נכון פחות. את ואתה תשפטו, אבל זה יותר מדי חשוב מכדי שנוכל להתעלם מזה. תיכנסו בגוגל לנושא סכנות קרינה.
 תקראו את ד"ר זמיר שליט"א: http://www.zamirshalita.com/rf-hazards
 תקראו את האתר "ללא קרינה בשבילך": http://www.norad4u.co.il/preview-h
    תקדישו לכך כמה שעות.  אם תגיעו למסקנה  שהדברים מוגזמים – לפחות תהיו רגועים שבדקתם. אם תגיעו למסקנה שכל מילה אמת – הצלתם לכם ולילדיכם את החיים.
   דעו לכם, כשהילד או הילדה שלכם (או מישהו בסביבתו הקרובה) נמצאים עם סלולרי מחובר לאינטרנט, הכל נראה רגיל מבחוץ, אבל בפנים – הקרינה גודעת בגרזן קהה את חייו ואת בריאותו. הייתי יכול לומר זאת בשפה יותר מרוככת, אבל הזמן שלנו נגמר. הקיר נטוי, והוא עומד ליפול עלינו ממש בקרוב.
   מביא להלן סירטון שבו צילמתי קרינה מטלפון סלולרי מחובר-אינטרנט.
עוד בנושא קרינה תוכלו למצוא ב: http://readrad.blogspot.co.il/
                                           אנא, שתפו זאת בקרב יקיריכם. תודה.
  

  

  


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה