יום שני, 19 במרץ 2018

את או אתה עובדים במשרד? כדאי שתקראו   "התחלתי לעבוד במרכז המושבה בפרדס חנה.  בסך הכל 4-5 שעות ביום. אבל כשאני חוזרת יש לי כאבי אוזניים קלים, כאב ראש אטומי, ואני מרגישה שהבלוטות לימפה שלי בכל הגוף באופן מוזר כואבות. בנוסף אני חשה עייפות תהומית. רציתי לדעת האם אתה יודע אם יש באיזור קרינה חריגה"?
   כך שואלת חברה. אמרתי לה שיש במרכז המושבה אנטנות, והיא לא הראשונה שעובדת לידם וסובלת מכאבי ראש. אני לא פנוי למבצעים מסוג זה, אבל גירדתי זמן קצר לפני העבודה ובאתי לראות. כל "חיות היער" נכחו במשרד. גם אנטנות, גם ראוטר אלחוטי, גם 2 טלפונים אלחוטיים, וגם 2 סלולרים. מחוברים לאינטרנט, כמובן.
   ממול החלון – אנטנות (2-4 מילי-וואט למ"ר). ראוטר שמשדר וויי-פיי, (60 מילי-וואט למ"ר) במדידה צמודה. במרחק – פחות. סלולרים – 3-60 מילי-וואט לערך. טלפון אלחוטי של פנאסוניק – קרינה נמוכה מאוד להפתעתי (חצי מילי-וואט לערך), אבל כשמוציאים מהעריסה – קופץ לרמה גבוהה. ניטרלנו את כל מקורות הקרינה, והמשכנו לחפש עוד ועוד, עד שמצאנו טלפון "רגיל" אבל בעצם הוא אלחוטי מוסווה, בטכנולוגיית דקט (הקרינה שלה  מאוד עוצמתית), ואותו – כבר הייתי מוכרח לצלם, ועל זה הסרטון. (אח"כ, עברנו למשרד השכן – ושוב, טלפון אלחוטי, ראוטר פולט וויי-פיי, וסלולרי – סמסונג גלקסי 8, מחובר לאינטרנט שפולט לעתים עד 300 מילי-וואט למ"ר.
   אחים ואחיות יקרות. אין מצב בעולם (!) שמישהו יושב עם המכשירים האלה במשרד ולא ניזוק. אני לא מדבר על רגישים שממש סובלים (לפעמים ברמה מזעזעת), אלא על אנשים רגילים שדווקא לא מרגישים. הקרינה פוגעת בכל מערכות גוף, החל מהשלד, וכלה בגלי המוח.
   המשרד מול אנטנות? שימו מיגון על השמשה, רשת מתכת, תריסי מתכת, או לפחות אל תשבו מול החלון.
   טלפון אלחוטי? שימו אותו במיחזור אלקטרוניקה, וזאת, לאחר שהוצאתם אותו מכלל שימוש. (כדאי לרכוש קווי, אבל עם רמקול טוב).
   ראוטר? להעביר תקשורת רק באופן קווי. (יותר זול מלפתוח בצינתור עורקים שנסתמו מטרשת, כתוצאה מקרינה), ולכבות שידור וויי-פיי!!
   סלולרי – רק באוזנייה (לצדיקים - עדיף אוזניית אוויר), או ספיקר, ועדיף לדבר מחוץ למבנה או ממרפסת/חלון, על מנת להנמיך קרינה. יותר רצוי להגיד למי שמתקשר–"חוזר אליך בקווי". (מישהו סיפר שיש אפליקציה שבזמן צילצול – גם הקווי מצלצל. אני פשוט לא מכיר). במשרד - להחזיק את הטלפון הסלולרי רחוק מעמדת הישיבה. אם יש אפשרות לנתק בו את כל (!) היישומים האלחוטיים (וויי-פיי, בלוטוס, אינטרנט, דאטה) – עדיף, אחרת אתם נמצאים בגשם של גלי רדיו. וואטס-אפ, להתחבר מהמחשב. לא מהסלולרי.
  

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה