יום ראשון, 22 בנובמבר 2015

הגיעו מים עד נפש22.11.2015

בס"ד

לכבוד מר צביקה גנדלמן, ראש עיריית חדרה

                     שלום רב

הנדון: תורן אנטנות בשטח שממול שכונות אפרים וגבעת בוסל, ומול בתי ספר "שירת העשבים", בחדרה – מכתב שלישי


   יום שישי בבוקר, אני מגיע לרחוב נהלל, לבניין שמוקרן ע"י האנטנות הנ"ל. (חברת גל סייפ מצאה, שברחוב זה יש קרינה "רק" של 2 מיקרוואט לסמ"ר, כלומר 20 מיליוואט למ"ר). אני פוגש שכן למטה, ונכנס אתו בשיחה. הוא מספר לי שבבניין זה (הבניין בן 15 שנים) נפטרו מסרטן 5 דיירים, וזאת, רק בצד הפונה לאנטנות. אחת מהנפטרות – צעירה בשנות השלושים לחייה.
   למעשה, אין פה שום חידוש. ידידי, פרופסור זמיר שליט"א כתב כבר לפני שנים, שמסביב לכל אנטנה – קיים צבר סרטני. אם אתה חושב שאני מגזים או מפריז, אני אבקש ממנו, והוא בוודאי יואיל ויסכים לבוא למשרדך, על מנת לתאר ולהרחיב לך על  חומרת הסכנה, פנים אל פנים.
   כיוון שפתרון הבעיה מתמשך שבועות וחודשים, כנראה שלא תישאר לנו ברירה, אלא לצאת למאבק אזרחי. יתכן שנצטרך להפגין, יתכן שנצטרך להשבית לימודים, או לבחור בדרכים אחרות ונוספות.  כל יום שעובר – מצטבר עוד נזק ביולוגי לדיירים ולתלמידים. ממילא האזור מיועד לבניה, והאנטנות לא יכולות להישאר שם.
   בכל מקרה - בינתיים, אנחנו מצידנו, לעולם לא נסכים לקרינת אנטנות בשכונות שלנו. לעולם !  גם אם ינמיכו את רמת הקרינה, (אנו יודעים ממחקרים, שקרינה נמוכה לא פחות מזיקה). אנחנו חוזרים ואומרים בצורה הכי ברורה: לעולם לא נסכים לקרינת אנטנות בשכונות שלנו !
   בעיית האנטנות, היא מסוג הבעיות שלא נעלמות מעצמן, אלא רק הולכות ומחריפות. בעיה זו חייבת לקבל טיפול מידי כבר מחר בבוקר. חייבים לטפל בסכנה זו לפני שמטפלים בכבישים וארנונה, ופינוי אשפה, ואפילו גם לפני שמפנים את כל העצים השבורים מהסערה, שאולי יגרמו לסכנה. כאן מדובר בסכנה ממשית וודאית.
   אנו יודעים גם, שבעירייה ובמועצת העיר, ישנם נבחרי ציבור רבים שמתנגדים בתוקף להימצאות קרינה מסוכנת בסביבות בתי מגורים.
   אנחנו מבקשים ממך שוב, ובאופן דחוף, לעזור לנו להתקיים (פשוטו כמשמעו). אין לנו בריאות מיותרת, חיים מיותרים, או ילדים מיותרים. אנא, דאג להעביר את האנטנות האלו משכונותינו באופן מיידי.

                                                                        בתודה ובברכה
                                                           מני בן אריה

העתקים:
השר להגנת הסביבה, מר אבי גבאי sarsar@sviva.gov.il
משרד מבקר המדינה  mevaker@mevaker.gov.il
      יו"ר ועד שכונת אפרים, ד"ר חיים רבונא, האלה 5 חדרה

      גב. אדר' אליסיה רובינשטיין, מנהלת מחלקת רישוי, וסגנית מהנדס העיר חדרה  elisyar@hadera.muni.il

     חברי מועצת העיר חדרה:
1.      צפריר ביטון (סגן ראש העיר)  tzafrir@hadera.muni.il
2.      חדווה יחזקאלי (סגנית ראש העיר)  hadva-y@hadera.muni.il
3.      רומן גישר (סגן ראש העיר)  rgisher@gmail.com
4.      טל אליהו (מ"מ ראש העיר)  e-tal@zahav.net.il
5.      חיים אביטן  השושנים 38 בית אליעזר, חדרה
6.      שי ברכה   shaybr289@gmail.com
7.      גבריאל סרוסי   8000445@gmail.com
8.      יניב דרי  info@dvl.co.il
9.      אלי בוסקילה  eli11030@walla.com
10.  אוהד מרחב  merhav-law@bezeqint.net
11.  אמיר ימין  amiry50@walla.com
12.  ניסים אביטן  nisimavita@gmail.com
13.  אלה גולדשטיין  natanalla@walla.co.il
14.  שירלי עודד  shirly@yazirati.co.il
15.  קובי שוקר  shuker.adv@gmail.com
16.  בנצי נודרמן  hativam4@zahav.net.il
17.  קלימו חלפון, מבצע עזרא 23, גבעת אולגה
18.  בועז ביטון  boazbiton2@gmail.com

22.11.2015

בס"ד

לכבוד פרטנר, סלקום ופלפון.


הנדון: תורן אנטנות בשטח שממול שכונות אפרים וגבעת בוסל, חדרה


   לפני כחצי שנה פניתי אליכם, בבקשה דחופה, להרחיק את האנטנות הסלולריות מהשכונות (אפרים, גבעת בוסל, ודניה), היות והן מקרינות את בתי התושבים, ואת בתי ספר "שירת העשבים",(המונים כ-200 תלמידים ואנשי צוות), הנמצאים מולם.
   מתשובתכם הובן, שהאנטנות הוקמו בהיתר, ורמת הקרינה עומדת בתקן. אנחנו יודעים ומכירים בכך, שהתקן בישראל גבוה מאוד, ומסכן בצורה חמורה את האזרחים, וזאת, ע"פ מחקרים רבים מאוד של בכירי המומחים בעולם.
   אנחנו יודעים גם, שמועצת אירופה יצאה בשנת 2011 בקריאה, להוריד את עוצמת הקרינה ל-1  מיליוואט למ"ר - הגם שנזק ביולוגי נמצא גם בקרינה פחותה מכך בהרבה (כפי שהוכח במחקרים רבים מאוד), ואילו התקן הישראלי עומד כיום על 1000 מיליוואט למ"ר, מדינות רבות באירופה החמירו את התקנים לעשירית, מאית, ואפילו אלפית ומטה, מהתקן הישראלי.
  
   אנו יודעים ממחקרים רבים, שבכל מקום שנמצאות בו אנטנות סלולריות – קיים צבר סרטני סביבן.  אנו מכירים גם את מחקרם של ד"ר דני וד"ר רוני וולף (2004) מהמרכז הרפואי קפלן, שמצאו סיכוי של פי 4 אצל גברים ופי 10 אצל נשים לחלות בסרטן, למי שגר במרחק של עד 350 מטר מאנטנות. חומר רב על כך, תוכלו לקרוא באתר של פרופ' זמיר שליט"א, בנושא "קרינת רדיו", בפרק: "חשיפת הציבור לקרינת רדיו מסוכנת", בקישור: http://www.zamirshalita.com/rf-hazards/public-exposure-to-danger-rf. אם תבקשו – אשלח לכם מבחר מחקרים.
   לגיטימי בעינינו, שמטרתכם הי א השגת רווחים כלכליים, אולם אין זה סביר, שמטרה זו תפגע בבריאות הדיירים והתלמידים, ואף בחייהם.
   בימים אלו, אנחנו מסיימים מבצע של פניות אישיות לכ-800 בתי אב, שבתיהם נשקפים אל האנטנות, ומבקשים מהם להתחיל מעקב רפואי של כל הדיירים, להוציא סיכומים רפואיים, לבצע בדיקות רופא כלליות ובדיקות דם.  
   לאור הידע העצום הקיים היום, אנחנו סמוכים ובטוחים שקרינה מאנטנות סלולריות מזיקה לבריאות בצורה מובהקת, (גם אם היא בעוצמה נמוכה). אי לכך, אנחנו מבקשים פעם נוספת, להסיר ולהרחיק לאלתר את האנטנות מהשכונות ומבתי הספר שלנו.
   יכול להיות שהדבר יעלה לכם מיליונים, אבל כדאי גם לקחת בחשבון, שעלול להיות מצב, שבו תביעות עתידיות יעלו לכם עשרות מיליונים.
  
                                                                        בתודה ובברכה
                                                           מני בן אריה

העתקים:
19.  משרד מבקר המדינה

20.  ראש העיר חדרה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה